12.11.2024 року .Пам’ятка щодо правил безпеки життєдіяльності .
Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойм, озер і на морі приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку і обов’язково провести з ними профілактичну бесіду.
Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.
У першу чергу дітей слід попередити, що:
- Купатися у водоймах закритого типу, де немає облаштованих пляжів і рятувальників - заборонено;
- Наближатися близько до води і заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;
- У тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купання, купатися не варто, так як це може призвести до сумних наслідків;
- Запливати за буйки, навіть якщо дорослі знаходяться поблизу, не потрібно;
- Слід бути акуратним у воді і не плавати на глибині, понад росту дитини;
- У малознайомих місцях пірнати також суворо забороняється, так як це може призвести до травм.
Шановні дорослі! Зрозумійте єдине, що створені надзвичайниками правила поведінки на воді для дітей створені не просто так і про це повинна знати кожна дитина і її батьки.
Дотримання цих правил - це запорука здорового і безпечного відпочинку. Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками, так як тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини.
Що повинні знати батьки про купання дитини
Не тільки дитина повинна знати правила безпечної поведінки на воді для дітей. Кожен дорослий також повинен бути ознайомлений з ними і не допускати до водойм своїх чад у разі:
До правил поведінки на воді для дітей також включається безпечний час перебування в водоймах. Якщо вода тепла, то можна купатися близько 20 хвилин, не більше, якщо прохолодна - 5-7 хвилин. Це допоможе уникнути переохолодження тіла і можливих наслідків цього.
Відпочинок біля водойм, озер і на морі - це не тільки користь, але і велика небезпека. Тому правил безпеки на воді в літній період, діти повинні дотримуватися як ніколи.
Які ще існують правила поведінки на воді для дітей
Кожні батьки повинні забезпечити безпеку на воді для дітей. Тому вони заздалегідь повинні проінформувати їх про те, що не можна:
- Стрибати у воду з вишок і інших будь-яких підвищень;
- Спонтанно пірнати і хапати когось за руки і ноги, так як це може призвести до нещасного випадку і нанесення численних травм пірнати жартівнику;
- Купатися на плавзасобах в разі їх пошкодження, наявності шторму і хвиль, при сильному вітрі і дощі;
- Купатися в спекотні дні без головних уборів, це може привести до сонячного удару.
Важливо! Обговорювати правила безпеки на воді з дитиною необхідно заздалегідь - за 1-2 дні до відвідин водойми, а не під час відпочинку у воді. Так як дитина, в цей момент, як правило, знаходиться в сильному емоційному збудженні і може не запам’ятати всю необхідну інформацію.
Безпека дитини вдома
Як зберегти дітей від біди, як навчити їх безпечній поведінці та передбачити наслідки небезпечних розваг? Ці питання постійно встають перед нами – дорослими та надзвичайниками Дніпропетровщини.
Тож, спеціально для батьків ми розробили поради рятувальників. Щоб зберегти життя та здоров’я дітей, ви маєте їх пам’ятати та дотримуватися.
1. Не залишайте дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час!
2. Навчіть користуватись телефоном для виклику екстрених служб: 101 – Служба порятунку, 102 – поліція, 103 – швидка медична допомога, 104 – газова служба.
Також, якщо біда чи хвороба захватила зненацька, а дитина одна вдома, вона повинна знати, що необхідно зателефонувати близьким, звернутися до сусідів, викликати відповідну екстрену допомогу та чітко назвати свої координати.
3. Забороняйте дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети. Вони можуть бути вибухонебезпечними;
4. Оснастіть електророзетки в вашій квартирі заглушками. Не допускайте дитину до газових та електричних приладів. Не дозволяйте дітям самостійно газові та електроприбори;
5. Зберігайте небезпечні предмети (ліки, сірники, запальнички, гострі та ріжучі інструменти) в недоступних місцях;
6. У дітей необхідно формувати основи безпеки життєдіяльності - постійно.
Рекомендуємо проводити бесіди в цьому напрямку з приведенням різних прикладів, розглядом ілюстрацій та розігруванням ситуацій «Що ти робитимеш, якщо (можете застосувати ігрові вправи).
І пам’ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання
Правила поведінки дітей вдома під час карантину
Діти вдома: поради батькам на період карантину
1. Заховати з поля зору потенційно небезпечні чи заборонені для користування предмети (запальнички, алкоголь, ліки, хімічні рідини, інструменти, тощо).
2. Важливо провести дитині інструктаж та нагадати про основні правила поведінки в побуті, наголосити, щоб вона не відчиняла двері незнайомцям, не гралась з вогнем та електроприладами.
3. Перевірити, чи знає дитина ваш телефон та телефони екстрених служб напам’ять.
4. Обговорити періодичність зв’язку - наприклад, зідзвонюватися кожну годину або присилати повідомлення у месенджерах.
5. Підготувати для дитини цікаве завдання, щоб їй було чим зайнятися на самоті. Скласти разом розпорядок дня (графік прийняття їжі, вивчення уроків).
6. Нагадати про правила або заборони відкриття вікон та балкону, а також встановіть перелік дозволених для користування електроприладів.
7. Заручитися допомогою близьких або роботодавця, щоб у невідкладному випадку хтось з дорослих міг терміново приїхати до дитини.
Чим якіснішу підготовчу роботу ви проведете, тим більш впевненою буде ваша дитина, а ви будете більш спокійними.
Крім того, нагадуємо про відповідальність батьків перед законом. Відповідно до чинного законодавства, якщо з дитиною, яка молодше 14 років, що-небудь трапиться або вона здійснить будь-яке правопорушення, то за її дії будуть відповідати батьки.
Правила безпечної поведінки дітей на природі
При строгому дотриманні дітьми даної пам'ятки з правил безпечної поведінки учнів на природі, діти в період канікул не тільки відпочинуть і наберуться сил на природі, а й збережуть своє здоров'я та життя.
Щоб уникнути нещасного випадку, необхідно знати і дотримуватися наступних правил безпеки на природі:
1. Ймовірна небезпека під час відпочинку на природі:
- укуси отруйними тваринами і комахами (змії, павуки, оси, кліщі і т.д.);
- падіння з висоти;
- отруєння отруйними рослинами, ягодами і грибами;
- травмування на водоймах, річках;
- травмування під час грози і блискавки.
2. На природі дітям необхідно:
- бути обережними, перебуваючи на природі;
- слід берегти природу, дотримуватися законів спілкування з навколишнім середовищем!
- необхідно одягати для прогулянок і походів на природу зручне взуття. Надягати закритий одяг і головний убір, вирушаючи на природу, щоб уберегтися від укусів комах, особливо кліщів.
- уникати високої температури, задимленості, падіння дерев і провалів в прогорілий ґрунті під час лісової пожежі.
3. Чого не слід робити дітям на природі
- відставати від групи або тієї людини, з якою ви прийшли на природу.
- розводити багаття, або підпалювати сухостій.
- залишати після себе сміття і різні відходи після відпочинку на природі, слід завжди відносити їх з собою.
- ламати гілки дерев і засмічувати малі річки та джерела.
4. На природі дітям не дозволяється
- збирати незнайомі рослини і гриби.
- брати в руки незнайомі предмети, так як вони можуть бути вибухонебезпечні. У разі виявлення вибухонебезпечних предметів, слід негайно повідомити про це дорослим.
- розпалювати багаття без присутності дорослих і не в спеціально відведених для цього місцях. Йдучи, не забувайте ретельно загасити його водою.
5. На природі дітям суворо заборонено
- відвідувати ліс або парк під час грози, дощу, туману і в темний час доби.
- купатися в річках, озерах, водосховищах та на морі без нагляду дорослих.
- відвідувати лісову зону в період пожежної небезпеки.
Обов'язково після відвідування лісової і степової зони необхідно перевірити себе на наявність кліщів.
11.11.2024 р Педагогічна година (Безпека в ДНЗ).
Протягом педагогічної години були розглянуті наступні питання: - безпека вихованців в ДНЗ; - безпека співробітників в ДНЗ; - благоустрій території ДНЗ (стан пісочниць, клумб тощо). Вихователі групи отримали: інструкцію "Про хід дій населення при виявленні вибухонебезпечних предметів" та пам'ятку "Бережіть своє життя!" ...
Свято Осені у Андріївському ДНЗ 08.11.2024 р.
У Андріївському ЗДО відбулося "Свято Осені", у рамках якого було проведено тематичні вправи,заняття,ігри та конкурси. Крім того, вихователями та дітьми була підготовлена виставка "Осінній вернісаж врожаю". Виставці передувала клопітка робота: діти на чолі з вихователями старанно готували композиції з овочів, фруктів. грибів та ягід.
27 лютого 2023 року в КЗО " Андріївському ЗДО " відбувся майстер-клас «Лялька-мотанка - оберіг людської душі» під керівництвом вихователя Пашко Т.М.., проведений напередодні оголошеного у колективі конкурсу на кращу ляльку-мотанку «Лялька-мотанка - оберіг людської душі», до якого було залучено весь колектив ДНЗ та його батьків. На майстер-клас були запрошені всі бажаючі педагогічні працівники, помічники вихователів та батьки вихованців.
Мета заходу - виховувати повагу до національних звичаїв, традицій, культури і побуту українського народу, сприяти формуванню національно-патріотичних почуттів у дітей та дорослих.
14.03.2023 Педагогічна година (Благоустрій в ДНЗ).
Протягом педагогічної години були розглянуті наступні питання:
- благоустрій в групах;
- благоустрій у квітнику (огороді) ДНЗ;
- благоустрій доріжок до павільйону
; - загальні питання тощо. ..
13.01.2024
Новий рік по-українськи, або Cвято Маланки та Василя
Посівання на Василя 14 січня на Старий Новий рік, або на Василя, господарі прокидалися до схід сонця, прибирали солому з долівки і підмітали. Від Святого вечора до Василя не прибирали у хаті, щоб не вимести і не винести щастя та долі. І до сьогодні Старого Нового року з нетерпінням чекають хлопчики. Адже цього дня їм випадає нагода заробити гостинці і гроші. З самого ранку, набравши в кишені або рукавички зерна, вони вирушають до сусідів і родичів посівати...
13.01.2024
Щедрий вечір у садку
Сьогодні наступає щедрий вечір за давніми народними традиціями. Головне святочне дійство Щедрого вечора це - щедрованіє. Як тільки починає сутеніти, групи щедровальников, переважно молодь, владнують величальні новорічні обходи і поздоровлення, під час яких піснями оспівують господарів, бажають ним здоров'я і достатку на весь рік, за що і отримують щедру винагороду. За давньою традицією, новорічні обходи маланкарів, як і різдвяних колядників, відбуваються після заходу Сонця, тобто тоді, коли володарює усяка нечиста сила..
«Знати свої права - означає вже наполовину володіти ними» Саме за цим гаслом в дошкільному навчальному закладі «Веселка» до тижня правових знань з 07.11..2022 – 11.11.2022 р. проведено ряд заходів.Відповідно до запланованого плану роботи в методичному кабінеті була організована виставка літератури.
З 24 по 28 жовтня 2023 року в Андріївському ДНЗ пройшов Тиждень безпечного використання газу в побуті.
Великі і малі біди й нещастя, що відбуваються з тими, хто користується газовими приладами, можна попередити, якщо знати і дотримуватися елементарних правил безпеки.
Газ важчий за повітря і при витоку заповнює в першу чергу підвали, підпілля, підземні комунікації і може поширюватися на великі відстані.
З 29 листопада 2023 р. Тиждень безпеки дорожнього руху в ДНЗ
Основою безпеки на дорозі повинно стати розуміння всіма учасниками дорожнього руху тріади «ЛЮДИНА–ДОРОГА–ТРАНСПОРТНИЙ ЗАСІБ». Особливо це актуально тоді, коли середовище існування дитини перенасичено ризиком та небезпеками дорожньо-транспортних пригод. Тому постає нагальна потреба навчання дітей дошкільного віку не тільки правилам дорожнього руху, а перш за все формування в них культури поведінки на дорозі.
30 грудня 2023р в дошкільному закладі відбулося Новорічне свято !
З 05.09.2023 - 09.09.2023
Проведення Олімпійського тижня в Андріївському ДНЗЗР
День Здоров`я
Єдиний День ранкової гімнастики
Зазначимо, що активними були й малюки дошкільного навчального закладу, які разом з дорослими відзначають День фізичної культури і спорту.
Впевнені, що у кожному навчальному закладі приділяється увага зміцненню фізичного здоров'я дітей.
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com